> Nastava  > Natjecanja

Gradsko natjecanje mladeži Crvenog križa

Autor: Maša Radovčić, 26. 3. 2012.

Gradsko društvo Crvenog križa Pula,u suradnji sa školama,organiziralo je edukaciju i pripremu ekipa za Natjecanje mladeži Crvenog križa Pula u kategorijama podmlatka(osnovne škole) i mladeži (srednje škole).
Učenici su svoje znanje i vještinu pokazali na Natjecanju mladeži Crvenog
križa Pula u subotu,24.ožujka 2012. godine,u sportskoj dvorani Pattinagio.
Ekipu naše škole činili su učenici šestog razreda.

Svaka ekipa sastojala se od pet članova i jednog rezervnog.Ove godine natjecalo se 15 ekipa,a osim njih u Pattinaggiu se okupilo i mnoštvo volontera crvenog križa u ulozi sudaca,manekena i kreatora realističnih ozljeda,hostesa te članova računarske komisije.

„Cilj natjecanja je okupljanje i edukacija mladih o pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca te edukacija pružanja prve pomoći,širenje ideja humanih vrednota u lokalnoj zajednici,kao i poticanje mladih na solidarnost i volonterski doprinos“,istaknula je Voditeljica  mladeži Crvenog križa Pula.Natjecanje je organizirano kao provjera teorijskih znanja na četiri radilišta i kao provjera vještina u pružanju prve pomoći uz realističan prikaz ozlijeđenih na dva radilišta.

Pobijedila je ekipa Osnovne škole Giuseppina Martinuzzi iz Pule,a naša ekipa plasirala se na 11. mjesto.

Voditeljica mladeži Crvenog križa škole Gordana Antunović