> Nastava  > Natjecanja

Osvojeno 5. mjesto - Gradsko natjecanje mladeži Crvenog križa Pula

Autor: Maša Radovčić, 15. 3. 2011.

Gradsko društvo Crvenog križa Pula, u suradnji sa školama, organiziralo je edukaciju i pripremu ekipa za Natjecanje mladeži Crvenog križa Pula u kategorijama podmlatka (osnovne škole) i mladeži (srednje škole). Učenici su svoje znanje i vještinu pokazali na Natjecanju mladeži Crvenog križa Pula u subotu, 14. ožujka 2011., u Sportskoj dvorani Pattinagio.

Ove godine, za natjecanje je prijavljeno 16 ekipa podmlatka (osnovna škola) i dvije ekipe mladeži (srednja škola). Svaka ekipa sastojala se od pet članova i jednog rezervnog. Uz 138 natjecatelja, u Pattinaggiu se okupilo i mnoštvo volontera Crvenog križa u ulozi sudaca, manekena i kreatora realističnih ozljeda, hostesa te članova računarske komisije.
Prva ekipa podmlatka i prva ekipa mladeži odlaze na međužupanijsko natjecane koje će se održati u travnju u Labinu.
Ujedno, prvih pet plasiranih ekipa podmlatka osvaja nagradu odlaska u Ljetni kamp Crvenog križa Pula, a prvoplasirana ekipa mladeži na Proslavu rođendana Henry Dunanta u Solferino, Italija.
"Cilj natjecanja je okupljanje i edukacija mladih o pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca te edukacija pružanja prve pomoći, širenje ideja humanih vrednota u lokalnoj zajednici, kao i poticanje mladih na solidarnost i volonterski doprinos", istaknula je ravnateljica pulskog GDCK-a Nevija Srdoč. Natjecanje je organizirano kao provjera teorijskih znanja na četiri radilišta i kao provjera vještina u pružanju prve pomoći uz realističan prikaz ozlijeđenih na dva radilišta.