> Nastava  > Natjecanja

Kulturna i duhovna baština zavičaja - rezultati natječaja

Autor: Maša Radovčić, 4. 12. 2012.

U sklopu projekta „Stvaranje mreže interkulturalnih škola“ Nansen dijalog centra iz Osijeka, a pod pokroviteljstvom Veleposlanstva Kraljevine Norveške, proveden je zaključno sa 27. listopada 2012. godine kreativni natječaj „Kulturna i duhovna baština zavičaja – sve nas veže isti kraj".

Pravo sudjelovanja imali su učenici osnovnih škola iz Republike Hrvatske i učenici osnovnih škola iz drugih država u kojima se provode aktivnosti KDBZ programa.

Komisija u sastavu:

• Snježana Majsterić, prof. hrvatskog jezika
  • Valerija Mesarić, prof. likovne kulture
  • Miranda Kul Glavaš, prof. hrvatskog jezika
  • Igor Đorđević, Nansen dijalog centar Osijek

zaprimila je i procijenila pristigle radove na natječaj, ukupno 79. Radovi su procijenjeni i po mišljenju komisije najboljih 10 radova odabrano je u 3 sljedeće kategorije:

• Najbolji likovni radovi
  • Najbolji litererni radovi
  • Najbolji radovi – ostale kategorije

S obzirom na uvjete i svrhu natječaja ukupni novčani fond nagrade podjeliti će se ravnomjerno sljedećim školama:

1. OŠ Skradin, Skradin
  2. OŠ Matije Vlačića, Labin
  3. OŠ Vladimira Nazora, Krnica
  4. OŠ Vazmozlav Gržalja, Buzet
  5. OŠ Gvozd, Gvozd
  6. OŠ Belica, Belica
  7. OŠ Dalj, Dalj
  8. OŠ Dr. Franjo Tuđman, Beli Manastir
  9. OŠ Bršadin, Bršadin
  10. OŠ Siniše Glavaševića, Vukovar
  11. OŠ Zmajevac, Zmajevac
  12. OŠ Markušica, Markušica
  13. OŠ Josipa Kozarca, Semeljci
  14. OŠ Nikole Tesle, Mirkovci

OŠ Matija Gubec, Tavankut, Srbija, također je zadovoljila uvjete natječaja,  te će zbog tehničkih okolnosti (škola u drugoj državi) primiti protuvrijednost donacije u materijalu za rad škole i provođenje daljnjih aktivnosti KDBZ-a.

Učenici čiji su radovi odabrani u jednoj od kategorija primiti će certifikat o sudjelovanju, te će se njihovi radovi koristiti u budućim publikacijama i promociji predmeta Kulturna i duhovna baština zavičaja u RH i šire (npr. na tiskanju brošura, kalendara i sl.).

Škole će primiti novčani dobitak putem uplate na žiro račun, nakon potpisivanja donatorskog ugovora sa Nansen dijalog centrom iz Osijeka, koji će detaljnije propisati svrhu i daljnju namijenu trošenja donacije.

Zahvaljujemo svim učenicima i školama koje su sudjelovale u natječaju, a odabranim školama i pojedincima čestitamo na uspjehu!

Srdačan pozdrav!

Nansen dijalog centar Osijek