Produženi boravak – sudjelovanje u kvizu Nina i Tino

Autor: Paolo Pelesk, 28. 5. 2019.

Ove su školske godine učenici Produženog boravka sudjelovali u kvizu Nina i Tino. Kviz se održao 20. svibnja u trajanju od 60 minuta, a u organizaciji izdavačke kuće Profil Klett. Učenici su mogli testirati svoje znanje koje su stjecali tijekom cijele školske godine. Marljivo smo se pripremali za kviz.

Rješavali smo zadatke iz radne bilježnice za cjelovito učenje Nina i Tino koja omogućuje pristup učenju na suvremen, djeci blizak način. U radnoj su bilježnici povezana područja nastavnih predmeta: Hrvatski jezik, Matematika i Priroda i društvo te međupredmetnih tema: Osobni i socijalni razvoj, Učiti kako učiti, Poduzetništvo, Zdravlje, Sigurnost i zaštita okoliša i Građanski odgoj i obrazovanje. Prati sadržaje područja učenja, povezuje ih i omogućuje lakše, prirodnije, zabavnije i funkcionalnije učenje. Obogaćuje učenje tijekom cijele školske godine bez obzira na to koje udžbenike učenik koristi. Također, potiče se znatiželja i istraživački duh te razvija pozitivan stav prema učenju.

Svaki je učenik dobio simbolične nagrade (bedž i svjetiljku) i diplomu za sudjelovanje. Najuspješniji među njima dodatno je nagrađen. Ovim putem čestitam učenicima na uloženom trudu i zalaganju te potičem da se i dogodine uključe i sudjeluju u kvizu.