Radionica „Osvješćivanje o problemu beskućništva“

Autor: Paolo Pelesk, 4. 4. 2019.

U srijedu, 27.3.2019. održana je u našoj školi za učenike 5. i 6. razreda radionica u organizaciji GDCK Pula pod nazivom „Osvješćivanje o problemu beskućništva.“ Radionicu  je održao Igor Popović koji je djelatnik Prihvatilišta za beskućnike u suradnji sa prof. Jelenom Rupčić voditeljicom mladeži GDCK Pula.

Učenici su u radionici naučili tko je beskućnik i što znači riječ prihvatilište. Saznali su adresu pulskog prihvatilišta koje je ujedno jedino županijsko prihvatilište. Saznali su koliko dugo beskućnik može boraviti u njemu te koliko osoba može primiti. Upoznali su se i sa raznim aktivnostima koje provode u sklopu boravka kao što su sportske,likovne,informatičke, te da provode i suradnju sa ostalim hrvatskim prihvatilištima. Saznali su da je pulsko prihvatilište otvorenog tipa te da ih se može posjetiti i donirati im hranu,higijenske potrepštine,odjeću,obuću te da su mnogi volonteri uključeni u rad prihvatilišta. Pozvali su i naše učenike da se mogu uključiti u rad prihvatilišta npr. donacijom likovnih radova za njihov štand koji je povremeno postavljen u Puli, najčešće za vrijeme blagdana. Na taj način novčanim prilozima građana dolaze do sredstava za njihov daljnji rad. Prihvatilište se trudi da beskućnike vrati u zajednicu kako bi se samostalno mogli brinuti za sebe.

Učenici su bili veoma aktivni tijekom radionice i zainteresirani za njeno provođenje.