SIGURAN INTERNET KAO SADRŽAJ GOO

Autor: Paolo Pelesk, 8. 3. 2019.

Tijekom veljače, mjeseca u kojemu se obilježava Dan sigurnijeg Interneta, u sklopu sadržaja eksperimentalne provedbe Građanskog odgoja i obrazovanja, voditeljice Tatjana Petrić Lui i Jasminka Brlas ostvarivale su s učenicima 5. i 6. razreda sadržaje o sigurnom korištenju Interneta. U različitim oblicima rada korišteni su ponuđeni materijali iz edukacijskog paketa Centra za sigurniji Internet namijenjenog obilježavanju Dana sigurnijeg Interneta  (Edukacijski webinar o sigurnosti na Internetu, Kviz o sigurnosti na Internetu, Društvena edukacijska igra). Učenici su gledali nekoliko edukativnih filmova nakon kojih su razgovarali i kritički promišljali o ponuđenim sadržajima. U završnoj su aktivnosti u skupinama, koristeći dosadašnja znanja i sadržaj kratkog vodiča za djecu i roditelje Kako se zaštititi u svijetu interneta i mobilnih telefona, izrađivali plakate na temu Vršnjačko nasilje putem interneta, Opasnosti na internetu i Društvene mreže i programi za razmjenu poruka.

Cilj je ovih aktivnosti, koje su i sastavni dio školskog preventivnog programa, razvijanje kritičkog stava  i promicanje sigurne i odgovorne upotrebe online tehnologije i Interneta.