Obilježavanje Svjetskoga dana životinja

Autor: Maša Radovčić, 17. 10. 2011.

IZVJEŠĆE O PREZENTACIJI UČENIKA PATRIKA BOLKOVIĆA
Rea, školska ljubimica
Prezentacija Udruge Utočišta kunića i divljih zečeva „Mrkvica“ održana je u učionici 4. razreda naše škole povodom Svjetskog dana životinja...

Prezentaciji su prisustvovali učenici drugog, trećeg, četvrtog i sedmog razreda te učiteljice razredne nastave Gordana Antunović i  Dolores Bulešić, učiteljica prirode-biologije-kemijeMilena Slana i Irena Guštin, razrednica  VII. razreda.  Prezentaciju je vodio učenik sedmog razreda Patrik Bolković, koji je i član Udruge. Prezentacija je trajala jedan školski sat.
O UDRUZI I UTOČIŠTU
Udruga Utočišta kunića i divljih zečeva „Mrkvica“ je neprofitna organizacija koja podržava postojeće utočište kunića (osnovano 1998. godine), a prošle godine osnovano je i izgrađeno Utočište divljih zečeva. Udruga djeluje na području cijele Republike Hrvatske.
Cijeli projekt Utočišta pomno je razrađen te se svi ostali detalji i informacije nalaze na web stranici Udruge  www.Mrkvica.hr  .
Postoji i Galerija koja sadrži mnogo albuma i filmova o štićenicima Udruge na www.TarraLand.com/galerija.html
Glavni CILJEVI Udruge su:
1. Spašavanje mladunčadi divljih zečeva ovisnih o zamjenskom mlijeku
2. Suradnja volontera, skupljanje sredstva (hrane i druge pomoći) za  djelovanje i potporu kunićima i zečevima
3. Izgradnja nastambi
4. Spašavanje kunića iz uzgoja te napuštenih kunića
5. Pomoć udomljavanju kunića
6. Edukacija ljudi o kunićima i zečevima

Predavanje je završilo uz nekoliko pitanja učenika i skromnom odgovoru Patrika Bolkovića koji je i SAM VOLONTER GORE NAVEDENE UDRUGE , te njegov proces edukacije u Zagrebu s vremenskim trajanjem od 6 mjeseci.
Prezentacija je bila kvalitetno odrađena, pripremljena, prof. informatike je pomogla u tehničkom dijelu   te smo mi, nastavnice koje smo bile prisutne na Prezentaciji , zaključile  da je Patrik lijepo pripremio i odradio Prezentaciju, te da je bilo primjerena svim  učenicima .

Patrik je pozvao  na sponzorstvo i donaciju za Udrugu  Utočišta kunića i divljih zečeva „Mrkvica“ .

Krnica, 11. listopada 2011.                                                              Učiteljica:  Irena Guštin

Rea, školska ljubimica
 Rea  je školski pas, udomljena je u siječnju 2007. godine, kada je došla u školsko dvorište i ovdje ostala. Rea je uredno  cijepljena i sterilizirana,  a učenici iz produženoga boravka sa svojom učiteljicom Marijom Kaštelan  oslikali su njezinu novu kućicu. Rea živi u školskome dvorištu, o njoj se brinemo i ona je sretan pas.

« Svibanj 2024 »