POZIV RODITELJIMA NA UKLJUČIVANJE U RADIONICE USPJEŠNO RODITELJSTVO

Autor: Vedrana Keteleš, 12. 9. 2018.

Dragi roditelji!

Vjerojatno se često pitate jeste li dobar roditelj, odgajate li dobro i činite li dovoljno za svoje dijete, postupate li dobro, jeste li prestrog, preblag roditelj …

Tijekom odrastanja i školovanja dijete se susreće s novim izazovima: na početku svoga školovanja polaskom u prvi razred, prelaskom iz nižih u više razrede, iz osnovne u srednju školu, u razvojnim fazama puberteta i adolescencije… Nove su okolnosti nove i za nas roditelje ali i izazovi u kojima ponekad stara znanja i iskustva ne vrijede i ne pomažu.

Pozivamo vas da se uključite na edukativne radionice Uspješno roditeljstvo u kojima možete učiti nova znanja i vještine i razmijeniti iskustva s drugim roditeljima.

Teme radionica su:

• Kako se bolje nositi s brigama i strahovima koji su dio promjena koje donosi školovanje, ali i različite životne situacije
  • Kako se bolje razumjeti, komunicirati i  ostati u što boljem odnosu s djetetom
  • Važnost razvoja samopouzdanja u odrastanju djeteta
  • Suradnja roditelja sa školom.

Radionice će se održati u prostorijama osnovne škole u Krnici kroz osam susreta, jedanput tjedno od 17 do 19 sati. Voditeljice su psihologinje, pedagoginje, socijalne radnice koje su završile dvogodišnji program edukacije Profesionalno ojačavanje škola. Svaki susret sadrži  kratko predavanje i aktivno uključivanje roditelja.

Planirani početak održavanja radionica je početak listopada 2018.

Radionice za roditelje najbolji su način za razmjenu iskustava i učenje novih vještina. Roditelji, koji su već sudjelovali u radu radionica Uspješno roditeljstvo, izražavaju zadovoljstvo i preporučuju uključivanje i drugim roditeljima.

U radionice se možete prijaviti ispunjavanjem prijavnice koju je potrebno dostaviti u školu ili na telefon škole 052 556 015. Za dodatne informacije možete se obratiti školskoj psihologinji.

Radionice za roditelje su besplatne.

Ovaj projekt sufinanciran je iz Proračuna Istarske županije.

« Svibanj 2024 »