OBILJEŽEN ZADNJI DAN NASTAVE

Autor: Maša Radovčić, 16. 6. 2011.

Danas je u školi predstavljen ciklus i projekt četiriju tematskih slikovnica ostvarenih  u suradnji školske knjižnice i produženoga boravka. Na oduševljenje učenika nastale su tako četiri slikovnice: Morska slikovnica, Zimska slikovnica, Zelena slikovnica i Sportska slikovnica.
 Ljubav prema prvoj dječjoj knjizi kojom se razvijaju čitalačke navike, bogati mašta, potiče kreativno razmišljanje te usvajaju moralne vrijednosti, pretočena je u aktivnost samostalnog kreiranja zajedničkih slikovnica. Učenici su ideje crpili iz igre i osobnih iskustava, iz školskoga okoliša, ali i proučavajući enciklopedije i listajući dječje časopise.
O procesu stvaranja slikovnica govorile su knjižničarka Anita Rohtek i učiteljica Marija Kaštelan koje su govorile o razvoju imaginacije i vizualne percepcije, razvijanju osjećaja suosjećanja i međusobnoga pomaganja, poticanju osjećaja zadovoljstva zbog osobnoga doprinosa svakog učenika  zajedničkim aktivnostima.  O potrebi i ljepoti njegovanja kulture govorenja i kulture pisanoga dječjeg stvaralaštva te o oblicima poticanja kreativnosti učenika i učitelja u slojevitoj komunikaciji tolerancije, međusobnoga pomaganja i prihvaćanja međusobnih različitih sugestija, govorila je ravnateljica Romana Percan.
U sklopu predstavljanja slikovnica održan je i kulturno-umjetnički program u kojemu su sudjelovali učenici sa svojim literarnim ostvarenjima, recitatori, svirači, pjevači i članovi dramske školske skupine. Pohvaljeni su svi učenici koji su ove školske godine sudjelovali na mnogim natjecanjima, susretima i smotrama, kao i svi učenici koji sudjeluju i  ostvaruju brojne uspjehe u izvanškolskim aktivnostima.
U program su nas uveli svirkom na roženicama Marko Valić iz VII. razreda i Daniel Škabić iz VIII. razreda.  (VIDI FOTO-GALERIJU)
Balotino Pramaliće govorile su učenice petoga razreda, Karla Peruško, Anđela Knapić i Deborah Catela. Ovim stihovima sudjelovale su i na ovogodišnjem Čakavskom saboru u Žminju.
Dramska skupina izvela je igrokaz Nedilja u hiži.
Zadnji dan nastave obilježili smo oslikavanjem kućice školskog psa, ljubimice Ree. Učenici su uz bujnu maštu i kreativnost kroz igru oslikavali novi dom našeg školskog ljubimca.

R. P. i M. K.

« Svibanj 2024 »