Pogledali smo predstavu "Drvo ima srce"

Autor: Maša Radovčić, 10. 3. 2011.

Jeste li kad zakoračili u šumu i osjetili kao da vas netko promatra?Jeste li ikad pomislili da stabla u šumi mogu ispričati nevjerojatne priče stare stotinu godina? Jeste li ikad pronašli stablo koje diše, govori, stablokoje vas čuva i razumije? Ako jeste tada ste pravi sretnik!

Učenici naše škole su u ponedjeljak, 7. ožujka pogledali ovu predstavu.

Redatelj: Mihaela Sirotnjak
Pisac: Shel Silverstein
Dramaturg: Mihaela Sirotnjak
Glazba: Toni Železnik, Mihaela Sirotnjak

Glumac:
Gljiva ludara, drvo - Toni Železnik
Dječak - Mihaela Sirotnjak

Luda gljiva je narator i simbol prolaznosti vremena. Kako se dječak mijenja kroz vrijeme tako mijenja i svoj odnos prema stablu. Transformira se iz bezbrižnog djeteta koje traži samo mjesto za igru u zaljubljenog tinejđera koji želi novac, iz tinejđera u ozbiljnog poslovnog čovjeka koji želi obitelj i kuću, da bi se na kraju vratio prirodi i kao umoran starac tražio samo mirno mjesto za odmor. Jeste li ikad zakoračili u šumu i osjetili kako vas netko promatra? Jeste li ikad pomioslili da stabla u šumi mogu ispričati nevjerojatne priče stare stotinu godina? Jeste li ikad pronašli stablo koje diše, govori, stablo koje vas čuva i razumije? Ako jeste, tada ste pravi sretnik! Ovo je priča je o bezuvjetnom prijateljstvu i ljubavi poput one između majke i djeteta, priča o davanju i uzimanju, djetinjstvu i bezbrižnosti, o odrastanju, zaljubljivanju, potrebama čovjeka, suzama koje se u životu itekako dogode i padaju poput suhog lišća sa grane. Ako smo sretnici, odrastamo tako da mi trebamo druge i drugi trebaju nas. Naše trebanje nije ništa čega se moramo sramiti ili proklinjati. Ta potreba čini davanje i primanje mogućim. Ovo nije tužna priča. To je samo priča o životu kakav on uistinu jest.

« Svibanj 2024 »