ZAVRŠILA SU RAZREDNA NATJECANJA U ŠAHU

Autor: Maša Radovčić, 29. 11. 2015.

Tijekom mjeseca studenog održavala su se razredna natjecanja u šahu u kojima je sudjelovalo 24 učenika od petog do osmog razreda. U međusobnim ogledima učenici su odigrali nekoliko kola i pritom skupljali bodove. Učenici s najviše osvojenih bodova su se kvalificirali za školsko prvenstvo.

Na kraju natjecanja postignuti su ovi rezultati:

U petom razredu najuspješniji učenik je Jure Cvek ispred drugoplasiranog Bora Winklera. Treće mjesto podijelili su Mauro Catela i Mark Kele.

Najuspješniji u šestom razredu je Erik Percan, a za drugo mjesto izborio se Jan Peruško, pobjedom u zadnjem kolu protiv Noela Bodetića koji je zauzeo treće mjesto.

U sedmom razredu istaknuo se Antonio Buršić sa svih šest pobjeda iz šest partija, dok je za drugo mjesto bila neizvjesna borba između Rite Bogati Pantelić i Maje Blašković. Rita je bila malo uspješnija i zauzela drugo mjesto.

Najbolji u osmom razredu bio je Paolo Buršić koji je suvereno odnio sve pobjede. Za drugo mjesto izborio se Stefano Išić, a za treće Luka Catela.

Na školsko prvenstvo plasiralo se po dvoje najuspješnijih učenika iz svakog razreda. Za ovo natjecanje formirane su dvije skupine. U skupini A igrat će Paolo Buršić, Rita Bogati Pantelić, Jure Cvek i Jan Peruško. U skupini B snage će odmjeriti Antonio Buršić, Erik Percan, Stefano Išić i Bor Winkler.