Posjet književnice Jadranke Čunčić Bandov

Autor: Maša Radovčić, 19. 11. 2015.

13. studenoga ove godine našu je školu posjetila književnica i lutkarica Jadranka Čunčić Bandov. Za učenike razredne nastave iz Krnice i Marčane izvela je lutkarski igrokaz „Šale, trice, zvrndalice“ koji se temelji na njezinoj istoimenoj knjizi kratkih i duhovitih igrokaza. Književnici su u igrokazu pomogle lutke koje sama izrađuje od kuhača, podmetača, kutija za jaja, tikva. Kroz šaljive i razigrane dijaloge upoznali smo mačke, slonove, miševe, magarce, pijetlove, jarčeve. Učenici su i sami dobili priliku sudjelovati u igrokazu glumeći slonove i miševe.  Jadranka Čunčić Bandov svojim nas je igrokazom upoznala sa svim sastavnicama lutkarske scenske igre: sadržajnim i ritmičnim tekstom, životnim lutkama te besprijekornim scenskim govorom. Zanimljive i maštovite lutke i dijalozi potpuno su zaokupili pažnju učenika i učiteljica te nam do samoga kraja osmijeh nije silazio s lica.

O književnici

Jadranka Čunčić Bandov rođena je 1956. godine u Zagrebu gdje je nakon završene srednje škole za odgajateljice  diplomirala povijest umjetnosti i češki jezik na Filozofskom fakultetu. Još kao učenica uključila se u rad lutkarskog kazališta Kvak. U radu tog kazališta bila je svestrano angažirana- od glume i animacije do pisanja lutkarskih igrokaza. Članica je Društva hrvatskih književnika i hrvatske zajednice samostalnih umjetnika. Igrokazi su joj objavljivani u raznim zbornicima, priručnicima, čitankama, časopisima za djecu te u Antologiji hrvatskog dječjeg igrokaza. Već nekoliko godina djeluje kao samostalna umjetnica te igrokaze iz svojih knjiga predstavlja djeci kroz kolaž predstave.

Djela: Razgovor u travi, Od cvijeta do tikve od tikve do lutke, Od jarca do komarca, Igre sa zmajevima, Šale, trice, zvrndalice, Puž na raskrižju, strip album Boduljko i Žbunika te Tinka fakinka.

Evo i nekoliko fotografija u foto galeriji koje će vam dočarati atmosferu našeg susreta s Jadrankom Čunčić Bandov.