TERENSKA NASTAVA U MEDULINU

Autor: Maša Radovčić, 9. 10. 2023.

U ponedjeljak 9. listopada 2023. učenici 5. i 6. razreda posjetili su u okviru nastave Građanskog odgoja i obrazovanja Udrugu za životinje „Fido“ na Kaštijunu te Radio Medulin FM.
U školi se provela akcija prikupljanja hrane za napuštene životinje te su učenici sklonište posjetili i u povodu Svjetskog dana zaštite životinja koji se obilježava 4. listopada, U skloništu su mogli vidjeti zbrinute pse i mačke, volontere koji se brinu o njima, a nekoliko je učenika odabralo i psa za udomljavanje. Udruga se financira donacijama, a surađuje s njemačkim udrugama te se na taj način psi i mačke udomljavaju.
Na Radiju MadulinFM učenici su sudjelovali u emisiji Tema dana, a najveći dio emisije razgovarali su o aktivnostima u kojima su sudjelovali u povodu 125. obljetnice rođenja Mije Mirkovića-Mate Balote u okviru školskog projekta Osluhni zavičaj – zove te pramaliće. Tea Percan i Nikola Lučić-Jozak svirali su roženice. Skupina učenika predstavila je izvannastavnu aktivnost Građanski odgoj i obrazovanje i govorila o sadržajima koje na GOO uče.
U skloništu i na radiju bili su Sara, Tin, Mara, David, Lucian, Nikola, Anika, Gabi, Karla, Ivana, Maro, Matija, Lenard, Ruža, Barbara, Matea, Lukas, Tina, Nina, Frea i Tea.
U pratnji učenicima u skloništu i na radiju bile su učiteljice Zdravka Prnić, Tatjana Petrić Lui i Martina Valić.
Treća skupina učenika iz 7. i 8. razreda sudjelovali su u Medulinu na međuškolskom natjecanju u krosu. Ekipu su činili Ela Cetina, Tara Cukon, Una Buršić, Hajdi Fornažar, Erik Vareško. Jakov Cukon, i Luka Buić.
Voditeljica ekipe učiteljica Ana Blečić.