Festival Crvenog križa "Zacrvenimo se"

Autor: Maša Radovčić, 15. 5. 2012.

U petak,11.svibnja  na Trgu Portarati održao se od 10 do 12 sati Festival Crvenog križa pod nazivom „Zacrvenimo se.“

Gosti su bili djeca brojnih vrtića i škola,osobe s invaliditetom i volonteri Crvenog križa.

Uz pjesmu i ples brojne okupljene Puljane i turiste podsjetili su na vrijednosti koje propagira ovo humanitarno društvo:humanost,solidarnost,toleranciju i jednake mogućnosti.

Našu školu predstavile su veoma uspješno učenice šestoga razreda Deborah Catela,Anđela Knapić Karla Peruško koje su govorile stihove Mate Balote i pjevale Pastiricu i Pramaliće,poznate Balotine pjesme koje je uglazbio Bruno Krajcar.

Učenici trećega razreda Maximilian Peruško  i Patrik Repinac svirali su,nagrađeni velikim pljeskom na velikoj i maloj roženici Na korak i Barba Grgo.

Ova se manifestacija održava u sklopu Tjedna Hrvatskog Crvenog križa koji se svake godine obilježava od 8. do 15. svibnja,s tim da se 8.svibnja,kada je rođen Henry Dunant,utemeljitelj najstarijeg humanitarnog pokreta na svijetu,slavi kao Međunarodni dan Crvenog križa i Crvenog polumjeseca.

Voditeljica mladeži Gradskog društva Crvenog križa Pula zahvalila se svim sudionicama na uspješnom sudjelovanju i pozvala ih da i sljedeće godine daju svoj doprinos ovom festivalu.

Voditeljica Crvenog križa škole Gordana Antunović

« Svibanj 2024 »