Radionica- Utjecaj medija prema sredstvima ovisnosti za šesti razred

Autor: Maša Radovčić, 19. 11. 2019.

U našoj školi održana je 18.studenog 2019. godine radionica nastavne teme Utjecaj medija prema sredstvima ovisnosti, unutar modula Prevencija ovisnosti,kao dio planiranih programskih sadržaja zdravstvenog odgoja za šeste razrede. Radionica se održala i kao dio planiranih aktivnosti u sklopu Mjeseca borbe protiv ovisnosti koji se svake godine održava od 15.studenog do 15. prosinca. Radionicu je provela prof.Jelena Rupčić iz GDCK Pula.(...)

Crvenog križa Pula. Cilj aktivnosti radionice bio je prepoznati i raspraviti osnovne marketinške pristupe i strategije utjecaja medija na ponašanje te prepoznavanje manipuliranja informacijama tijekom donošenja odluka u rizičnim situacijama. Radionica je kroz prezentaciju potaknula zanimanje učenika za ovu temu, a uključivala je igre: “Pogodi tko sam“, i „Prepoznaj me ako možeš“.

Učenici su tijekom radionice saznali da mediji manipuliraju nama i da im je važno da potaknu gledanost. Učenici su naučili da treba razvijati kritičnost prema informacijama iz medija i da treba posegnuti i za drugim izvorima informacija (knjige, enciklopedije) te zatim stvoriti mišljenje što je točno.

Učenici su bili zainteresirani za sve aktivnosti tijekom cijele radionice i bili veoma aktivni.

Radionica je rezultat obostrane kvalitetne suradnje naše škole i Gradskog društva Crvenog križa Pula.