RODITELJSKI SASTANAK

Autor: Maša Radovčić, 28. 2. 2017.

RODITELJSKI SASTANAK – DRUŽENJE RODITELJA I DJECE, UČENIKA 3. RAZREDA, NA PREZENTACIJI ZDRAVSTVENO – PREVENTIVNOG PROGRAMA „JABUKA“

Dana 22. veljače 2017. godine održano je druženje roditelja i djece, učenika 3. razreda, na kojemu su školska psihologinja Jasminka Brlas i učiteljica Marija Škabić roditeljima prikazale sadržaj i tijek ostvarivanja zdravstveno – preventivnog programa „Jabuka“ ostvarenog u ovome razredu kroz tri radionice.

Pripremljena je izložba s fotografijama i uradcima nastalim u radionicama. U prezentaciji programa aktivno su sudjelovali i učenici, koji su roditeljima predstavili plakate nastale u prvoj radionici, a kroz glumu, odnosno igru uloga, pokazali su kako se zauzeti za sebe a ne povrijediti drugoga.

Učenicima su, uz čestitke i pohvalu na aktivnom sudjelovanju u radionicama, podijeljena i priznanja.

Na kraju su, roditelji i djeca, družeći se i časteći zdravim grickalicama i sokovima, zajedno pogledali izložbu.

I učenici i roditelji iskazali su zadovoljstvo provedbom programa.

Cilj je ovoga roditeljskog sastanka, uz prezentaciju ostvarivanja programa „Jabuka“, bio i prikaz oblika rada suvremene škole, unaprjeđenje suradnje roditelja i škole uz zajedničku aktivnost roditelja i djece. I djeca i roditelji su tako, kao aktivni  sudionici programa, upoznali  dio sadržaja, uloge i zadaće  školskoga psihologa. Na ovaj je način dan doprinos obilježavanju 10. tjedna psihologije.