> O školi  > Lokacija
Obilježja školskog područja

Školsko područje prostire se od Kavrana do Raklja u promjeru od 13 kilometara i obuhvaća  sljedeća naselja:  Kavran, Pavičini, Šegotići, Cokuni, Cveki, Kumparička, Mutvoran, Peruški, Išići, Mali Vareški, Veliki Vareški, Krnica i Rakalj.

Nastava se održava u matičnoj školi u Krnici, u zgradi izgrađenoj 1948. godine. Prije toga nastava se u Krnici održavala u Mandušićevoj zgradi koju je 1947. zahvatio veliki požar.

Zgrada područnoga razrednog odjela u Raklju nije namjenski građena za održavanje nastave, a nastavu ovdje polaze učenici prvoga razreda.

Podignuta je 1637. godine kao palača mletačke obitelji Loredan, a reljef u obliku puža, grb braće Loredan, vidi se na pročelju zgrade.  U vrijeme kada je u Raklju već bila otvorena škola Družbe sv. Ćirila i Metoda ( 1904., kada je najpoznatiji Rakljan Mijo Mirković, kasnije Mate Balota, krenuo u prvi razred a njegov otac bio župan sela), Tršćanin Adolfo Conighi dao je 1905. otvoriti Školu Lege Nazionale. Međutim Legina škola se uskoro morala zatvoriti jer nije imala dovoljno polaznika.

Matična škola ima okoliš površine 11 351 m2 te dva nogometna, košarkaško, odbojkaško i rukometno igralište.  U krugu dvorišta nalazi se kultiviran zasad borovih stabala uređen kao mali park,  a školske godine 2009./2010. zasađeno je dvadeset stabala maslina u zajedničkim aktivnostima učenika, učitelja i svih radnika škole. Masline je donirala Općina Marčana.

Školsko dvorište i školski okoliš upotpunjavaju uvjetima odgojno-obrazovnoga rada škole, služi funkciji škole, uključivši igru, zabavu i odmor učenika te zadovoljava sigurnosne norme.

Za potrebe izvanučioničke nastave u školskome okolišu nalaze se  stolovi i klupe, gdje učenici i učitelji održavaju brojne aktivnosti.

« Travanj 2022 »