Literarna grupa

U Literarnu grupu uključeno je devet učenika od petoga do osmoga razreda.

Cilj je ove izvannastavne aktivnosti razvijanje ljubavi prema materinskom jeziku, prema zavičajnom govoru i pisanoj riječi te razvijanje učenikove kreativnosti u pisanju.

Učenici pišu radove na slobodne i zadane teme povodom značajnih događaja i obljetnica te najuspješnijim uratcima sudjeluju na natječajima tijekom školske godine (Čakavski sabor u Žminju, Lidrano, Poj riči materinske u Primoštenu, Europa u školi, Novigradsko proljeće, Volim Hrvatsku – Turistička zajednica Istarske županije, Dani meda u Pazinu, školski list Pramaliće…)

Sudjeluju u tradicionalnom školskom projektu Osluhni zavičaj – zove te pramaliće te tematski uređuju školski pano (Dani kruha, godišnja doba, Mjesec hrvatske knjige, prosinački blagdani, božićni i uskrsni običaji ovoga kraja, Valentinovo, maškare, Vladimir Nazor i Mate Balota…).

Najuspješnijim ostvarenjima sudjelujemo na završnoj priredbi povodom Dana škole, susretu Nazorovih škola Istarske županije ili završetku školske godine i svečanom ispraćaju učenika osmoga razreda.

Članovi Literarne grupe osvojili su mnogobrojne nagrade i priznanja na raznim natjecanjima, od državne, županijske ili pak lokalne razine. Izdvajamo one najuspješnije: Lidrano, Poj riči materinske, Europa u školi, Čakavski sabor, Hrvatska kulturna i duhovna baština, 200. obljetnica rođenja biskupa Jurja Dobrile, Neka moja Istra blista…

Voditeljica

Nedreta Oliva