EUROPSKI DAN JEZIKA

Autor: Maša Radovčić, 30. 9. 2021.

Europski dan jezika slavi se 26. rujna od 2001. godine. Temelji se na inicijativi Vijeća Europe od 6. prosinca iste godine. Njegovu 20. obljetnicu u našoj smo školi obilježili 28. rujna prigodnim programom. U projektu su zajedno s učenicima sudjelovale učiteljice Sonja Milović, Martina Valić, Tatjana Petrić- Lui, Sandra Dundara i Nataša Teković-Jalšovec.

Ciljevi Europskog dana jezika su:
istaknuti važnost učenja stranih jezikai prednosti višejezičnosti
promicanje jezične i kulturne raznolikosti Europe
poticanje na toleranciju i prihvaćanje različitosti
izgrađivanje svijesti o ulozi jezika u povezivanju naroda i kultura u Europi, ali i u svijetu
motivirati djecu i odrasle na cjeloživotno učenje...
Za učiteljice jezika ovo je poseban dan jer se ovakvimprojektom moglo izaći iz okvira nastave i pružiti djeci uviduobičaje i kulturu drugih zemalja.
Nakon uvodnih riječi učiteljica, započeli smo s našim programom. Sudjelovali su učenici od 3. do 8. razreda. Svaki je učenik na neki način dao svoj doprinos ovom projektu. Bilo je tu pjesme, recitacije i plesa, a najveće je oduševljenje izazvala modna revija na kojoj su učenici uz glazbu nosili majice koje su vlastoručno oslikali motivima zastava različitih zemalja, pozdravimana različitim europskim jezicima,najpoznatijimspecijalitetima, znamenitostimai poznatimosobamaiz književnosti, znanosti, umjetnosti.
Nakon toga uslijedila je zakuska uz prigodnu glazbu i svirku.
Fotografije možete pogledati u fotogaleriji.

« Ožujak 2024 »