TERENSKA NASTAVA - POSJET SAVIČENTI

Autor: Maša Radovčić, 2. 3. 2017.

Učenici petog, šestog,  sedmog i osmog  razreda OŠ Vladimira Nazora - Krnica u petak 24. II. bili su na terenskoj nastavi i  posjetu svojim vršnjacima u Savičenti.

Gradić biser istarske renesanse bio je domaćin druženja osnovnoškolaca, a škola domaćin priredila je prigodni program svojim gostima u vidu kulturne i povijesne terenske nastave. Uz stručno vodstvo dr.sc. D. Doblanović i T. Perković razgledavali smo najveće znamenitosti mjesta, vratili se nakratko u srednjovjekovno doba kaštela, plemića, vitezova i benediktinaca. Istodobno smo upoznali i običnog čovjeka tog doba u borbi sa surovim vremenom, predrasudama i strahovima, ali i radostima života.

Nastavili smo u toplijem okružju društvenog doma uz  dramsku predstavu Napopriko po Savičenštini, u izvedbi učenika iz Savičente . Gledali smo kako su zaboravljeni istarski puti postali sjecište prošlosti i sadašnjosti, svevremenska pozornica života u kojoj je čovjek uvijek i bio samo čovjek bez obzira kada živio. Na lokalnoj čakavici  pratili smo priče naših oživjelih povijesnih ličnosti i uz buran pljesak pozdravili uspjeh učenika škole.

Uz iskrene čestitke i veliko hvala domaćinu  oprostili smo se i zadovoljni krenuli natrag u svoju školu. laugh

(D. Divšić)