Osnovna škola Vladimira Nazora Krnica

> Naslovnica

Školsko prvenstvo u šahu

Autor: Maša Radovčić, 22. 2. 2016.

19. veljače završilo je 1. školsko prvenstvo u šahu koje je kulminiralo dodjelom medalja za dvojicu najbolje plasiranih igrača. Iz tog razloga svi prisutni učenici i učitelji škole okupili su se na školskom hodniku gdje im se obratila ravnateljica Romana Percan. Bila je to prava prilika za pohvale svim učenicima i mentorima koji su sudjelovali na školskim natjecanjima.

Poseban pljesak i čestitke zaslužili su učenici koji idu dalje na županijska natjecanja, a to su: Jure Cvek (geografija; mentor Dejan Tibinac), Luka Catela (talijanski jezik; mentorice Tatjana Petrić – Lui i Renata Škabić)  Filip Raponja i Noel Bodetić (tehnička kultura; mentorica Helena Dabo) te Maximilian Peruško (povijest; mentor: Darian Divšić). Ovako dobri rezultati mogu biti poticaj svim učenicima da se ubuduće prijavljuju na školska natjecanja iz omiljenih područja.

Nakon uvoda ravnateljice, riječ je preuzeo Goran Banovac koji je zaslužan za uvođenje šaha u školu. Pojasnio je kako su se odigrale partije između dvojice najbolje plasiranih sa školskog natjecanja. U finalu su snage odmjerili braća Paolo (8. razred) i Antonio (7. razred) Buršić. U prvoj partiji pobijedio je Paolo, u drugoj Antonio. Treća partija bila je izjednačena, a zadnju je dobio Antonio čime je postao pobjednik 1. školskog natjecanja u šahu. Mentor je čestitao svojim učenicima te im dodijelio srebrnu i zlatnu medalju. Uz medalje, učenici su dobili i knjigu Šah u 100 lekcija – kombinacije, strategija, konačnice kao poticaj za daljnje napredovanje u šahu.