ODRŽANO OPĆINSKO-GRADSKO NATJECANJE LIDRANO 2021.

Autor: Maša Radovčić, 12. 2. 2021.

U organizaciji Osnovne škole Monte Zaro održana je smotra literarnog, dramskog, scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola (Lidrano).  Zbog epidemioloških okolnosti, natjecanje se održalo virtualno.
Učenici naše škole sudjelovali su na ovome natjecanju s više literarnih radova (Ela Cetina, Stara veleta, Tara Cukon, Babine bukalete, Jakov Cukon, Naš stari brod te Adriana Percan, Astorija). Za županijsku razinu natjecanja, među 38 pristiglih radova u literarnoj kategoriji, k odabran je rad našeg učenika IV. razreda Jakova Cukona, Naš stari brod.
Prosudbeno povjerenstvo za literarne radove odlučivalo je u sastavu: književnica Snježana Akrap Sušac, grafička urednica i dizajnerica Feodora Gubaš Štifanić i profesorica hrvatskoga jezika Lara Jurčić-Matošević.
Čestitamo svim učenicima sudionicima, a Jakovu puno uspjeha u nastavku natjecanja na županijskoj razini, koja će se održati u ožujku te mentorici Gordani Antunović.
Na Lidranu je sudjelovao i učenik III. razreda Rocco Vlačić, a on je kazivao poeziju (kategorija dramskog stvaralaštva). Stihovima Mate Balote Govore da nisan fin Rocco je osigurao županijsku razinu natjecanja.
Prosudbeno povjerenstvo za dramsko-scensko stvaralaštvo činili su: Aleksandar Bančić, dramski pedagog  (Istarsko narodno kazalište Pula), glumac Majkl Mikolić (Teatar Naranča) te Željka Kondić Dabo (profesorica Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula).
Čestitamo našem učeniku Roccu i njegovoj mentorici Mariji Škabić te puno uspjeha  na županijskome natjecanju.