Dan sigurnijeg interneta

Autor: Maša Radovčić, 12. 2. 2021.

Dana 9. veljače 2021. godine u Republici Hrvatskoj obilježio se Dan sigurnosti na internetu. Dan sigurnosti na internetu već se duži niz godina obilježava drugoga dana drugog mjeseca u godini. Budući da se radi o izrazito važnom događaju, i naša je škola ove godine odlučila sudjelovati u ovome hvalevrijednom događaju. U sklopu Školskoga preventivnog programa i sata razrednog odjela 7. i 8. razreda, učenici navedenih razreda, zajedno sa svojim razrednicama i školskom psihologinjom, sudjelovali  su u online webinaru pod nazivom „ Gdje si ti u digitalnoj džungli?“.

Webinar se odvijao u organizaciji Centra za sigurniji Internet sa sjedištem u Osijeku. Tako su naši učenici imali priliku poslušati nekoliko poznatih hrvatskih Youtubera koji su govorili o svojim iskustvima na internetu, o tome kako na dobar način mogu iskoristiti svoju popularnost na društvenim mrežama i pomagati ljudima u nevolji, ali i o opasnostima i neugodnostima koje vrebaju na internetu. Nakon njihova izlaganja, voditeljice Centra odgovarale su na postavljena pitanja. Također su se dotakle primjerenog i neprimjerenog načina komuniciranja na različitim društvenim mrežama. Spomenule su kome se sve djeca mogu obratiti ukoliko su žrtve nasilja na internetu pri čemu su naglasile važnost neprekidnog educiranja djece i roditelja o navedenoj temi kao i važnost međusobne potpore roditelja, škole i ostalih institucija kako bi se spriječio bilo koji oblik nasilja na internetu. Toga dana djeca su mogla sudjelovati i u online kvizu o sigurnosti na internetu putem mobilne aplikacije.

« Kolovoz 2021 »