POSJET ROVINJU

Autor: Vedrana Keteleš, 1. 10. 2018.

Dana 26.rujna 2018. godine učenici od 5. do 8. razreda posjetili su Rovinj u pratnji učiteljica Elene Vitasović, Zdravke Prnić, Nedrete Olive, Keti Stepčić i Nataše Teković- Jalšovec.

U sklopu projekta Zavičajne nastave učenici su posjetili rovinjski akvarij i Ekomuzej Batana što je predviđeno Kurikulumom zavičajne nastave kao motivacijski dio godišnjeg projekta Ribarstvo u našem zavičaju.

Nakon toga učenici su posjetili Zavičajni muzej grada Rovinja gdje su pogledali izložbu American Pop art i upoznali najznačajnije predstavnike tog pravca u umjetnosti.

Budući da se 26. rujna obilježava Europski dan jezika, a 27. rujna Svjetski dan turizma, posjet Rovinju kao poznatoj turističkoj destinaciji, iskoristili smo kako bismo naglasili važnost učenja stranih jezika. Tako su učenici dobili zadatak intervjuirati turiste u gradu i pitati ih za njihovo poznavanje stranih jezika kao i za dojmove o Rovinju i Hrvatskoj uopće. Učenici su se na licu mjesta mogli uvjeriti da je jezik zaista most koji spaja različite ljude i njihove kulture. U razgovoru s izvornim govornicima nastali su zanimljivi intervjui pri čemu su se učenici izvrsno zabavili.

Posjet Rovinju i intervjuiranje turista bio je nastavak projekta Europski dan jezika koji su učenici i učiteljice engleskog, talijanskog i njemačog jezika započele još dan ranije kada su s učenicima petog i šestog razreda održale radionice i kviz na tri strana jezika.