Noć knjige

Autor: Vedrana Keteleš, 30. 4. 2018.

Povodom Noći knjige odazvali smo se na druženje i sudjelovanje u kvizu Lektira na dlanu u Osnovnoj školi Divšići. Učenici škole dočekali su nas prigodnim programom i podsjetili nas na važnost čitanja. U opuštenom ozračju, družili smo se s književnicom Tatjanom Pokrajac Papucci koja nam je otkrila razloge zbog kojih je počela pisati, o kojim temama najradije piše te tko su joj najveći kritičari. Književnica nam je predstavila svoje knjige, a najviše smo se nasmijali pjesmama iz njezine prve zbirke Stonoga bosonoga. Učenici su bili aktivni te postavljali zanimljiva pitanja književnici, a neki su i čitali pjesme iz spomenute zbirke.

U kvizu, Lektira na dlanu, sudjelovali su učenici nižih i viših razreda dviju škola. Za učenike razredne nastave organiziran je kviz o knjizi Čudnovate zgode šegrta Hlapića, Ivane Brlić – Mažuranić. Ekipe Osnovne škole Divšići i Osnovne škole Vladimira Nazora – Krnica bile su potpuno izjednačene te su na sva pitanja odgovorili točno. I nakon dodatnih pitanja bili su jednako uspješni pa je učenik drugog razreda Osnovne škole Divšići , Filip, mudro zaključio kako je bitno prijateljstvo i druženje, a ne pobjeda. Učenici predmetne nastave natjecali su se u kvizu o književnom djelu Dinka Šimunovića, Duga. Pobjedu je odnijela ekipa Osnovne škole Vladimira Nazora – Krnica.

O programu povodom Noći knjige u Divšićima možete pročitati u članku Glasa Istre na linku:

Za kraj druženja podijeljene su zahvalnice i pokloni. Čestitamo pobjednicima i svim sudionicima te zahvaljujemo domaćinima na predivnom druženju i gostoprimstvu.