Vukovar

Autor: Maša Radovčić, 6. 7. 2017.

Osmaši osnovne škole Vladimira Nazora – Krnica posjetili su naš grad heroj – Vukovar. U organizaciji Memorijalnog centra Domovinskog rata i uz financiranje Republike Hrvatske svim osmašima je omogućena posjeta gradu Vukovaru. Učenici naše škole krenuli su na put u ponedjeljak 26. lipnja, a povratak je uslijedio u srijedu 28 lipnja.

Smještaj je bio osiguran u vojarni HV – a koja je nedavno preuređena u hostel. Tijekom posjete učenici su uz stručna vodstva i predavanja upoznali bogatu prošlost grada Vukovara od prapočetaka i Vučedolske kulture (Muzej Vučedolske kulture) pa kroz povijesni pregled (Muzej grada Vukovara). Središnja tema posjete bila je vukovar u Domovinskom ratu pa su učenici tako odslušali predavanja o uvjetima i okolnostima početka rata u Hrvatskoj, Bitka za Vukovar – najvažnija bitka Domovinskog rata, a potom posjetili memorijalni prostor Trpinjska cesta – groblje tenkova, prostor vukovarske Ratne bolnice, Memorijalno groblje žrtava rata u Vukovaru, Memorijalni centar Ovčara i samo stratište na Ovčari. Na kraju dvodnevnih predavanja održan je kviz znanja „Živjeti Vukovar“u kojem su naši učenici podjelili šesto mjesto od ukupno osam škola posjetitelja. Na put kućama krenuli smo poslije kviza.

Darian Divšić