Priredba

Autor: Maša Radovčić, 2. 6. 2017.

S obzirom na to da je naša škola  nositelj kulturne i javne djelatnosti ovoga kraja, učenik sedmoga razreda Karlo Peruško, ovim se riječima obratio svima koji su došli na završnu priredbu Osnovne škole Vladimira Nazora – Krnica.

Dragi roditelji, dragi učitelji, dragi sadašnji i nekadašnji učenici, dragi umirovljenici škole  i dragi gosti,

dobrodošli na završnu školsku priredbu kojom ćemo prikazati ovogodišnje školske projekte, s naglaskom na zavičajnu nastavu koja se u našoj školi provodi  dvadesetak godina pod nazivom Osluhni zavičaj – zove te pramaliće, a koju smo nedavno predstavili i u Vrsaru.

Ja sam Karlo Peruško i vodit ću vas kroz večerašnji program.

Na današnji dan pred 141 godinu rođen je književnik Vladimir Nazor, čije ime nosi naša škola pa smo Nazoru u čast sudjelovali i na ovogodišnjem susretu Nazorovih škola naše županije u Pazinu. Ove godine su našu školu predstavljali učenici 3. i 4. razreda.

Večerašnji program prikazat ćemo u tri dijela.  U prvom dijelu putovat ćemo zavičajem i to pjesmom, plesom, svirkom i domaćom besidom učenika  3. razreda igrokazom iz Balotina romana Tijesna zemlja.

Drugi dio programa je moderan, vidjet ćemo kako se pjesma, svirka i ples kroz vrijeme mijenjaju.

U ovome dijelu oprostit ćemo  se od osmaša i četvrtaša, a najuspješnijim učenicima i njihovim mentorima, sudionicima županijskih i državnih natjecanja, ravnateljica će uručiti  priznanja.

U trećem dijelu otvorit ćemo izložbu o zavičaju „Osluhni zavičaj – zove te pramaliće“ te će nas učiteljica Elena Vitasović  i ravnateljica pozvati na njezino otvorenje. Izložba će biti otvorena do 14. lipnja 2017.

Priznanja je zaslužnim učenicima i njihovim mentorima uručila ravnateljica s porukom o radostima uspjeha, zajedništva i pozitivnih vrijednosti.

Županijsko natjecanje u krosu

Ivona Teković, Rita Bogati- Pantelić, Stella Išić , Mia Grbac  (VII.-VIII. razred, djevojčice)

Leon Peruško, Patrik Buić, Mauro Catela i Mark Kele (V. i VI. razred, dječaci)

Mentor: Manuel Peruško

Ivona Teković, VIII. razred

Mentorica: Elena Vitasović

Filantropija (županijsko)

Leona Jalšovec, IV. razred, literarni rad, 1. nagrada u kategoriji učenika od I. do IV. razreda

Mentorica: Gordana Antunović

Državna uprava za zaštitu i spašavanje (županijsko)

Maria Moreno Biškup, IV. razred, literarni rad, 3. nagrada

Mentorica: Nedreta Oliva

Za suradnju i poticanje na stvaralaštvo, za rad s djecom te za doprinos u ostvarivanju zavičajne nastave i školskoga projekta Osluhni zavičaj – zove te pramaliće, priznanje i zahvalu  dobili su voditelji Martina Valić, Željko Percan i Cvjetko Brgić iz KUD-a „Mate Balota“ Rakalj.

Za uređenje školskih mrežnih stranica priznanje je dobila učiteljica Vedrana Keteleš.

Likovni natječaj Velikani hrvatske prošlosti, pohvalnice, učenici IV. razreda:
Ivan Blašković, Tina Jugovac, Maria Moreno Biškup, Leona Jalšovec,  Ema Maurel, Nino Teković,Lea Peruško i Valentina Vrzić
Mentorica: Gordana Antunović

R. P.

ŠKOLSKA IZLOŽBA

„OSLUHNI ZAVIČAJ ZOVE TE PRAMALIĆE“

Dana 30.svibnja 2017. u našoj je školi održana završna priredba i upriličena je izložba učeničkih radova.

Ovom je izložbom predstavljen presjek kroz rad učenika tijekom cijele školske godine na projektu zavičajne nastave Osluhni zavičaj zove te pramaliće. Uz stručno vođenje i pomoć svojih učiteljica i učitelja učenici su svoju maštu i kreativnost pretočili u prelijepa likovna i literarna djela.

Družili smo se s Matom Balotom, čitali njegova djela, pisali mu pismo, bavili se tradicijskim zanatima i istraživačkim radom nadahnuti Tijesnom zemljom.

Učenici nižih razreda bavili su se tradicijskim zanatima koja su predstavili različitim likovnim tehnikama. Izrađivali su lonce od gline, kažune klešući kamen, gradili su japlenice, slikali ribe, crtali kažune i masline. Učenici viših razreda uključili su temu projekta u plan i program nastavnih predmeta. Bavili su se istraživačkim radom na satovima povijesti i geografije, izrađivali su suvremenu istarsku nošnju, pisali stihove, istraživali kemijska svojstva vapna i bolesti onog vremena na satovima kemije i biologije.

Izložba je ostala otvorena još nekoliko dana kako bi učenici, učitelji i slučajni prolaznici uživali u plodovima svog rada, mašte i kreativnosti svih sudionika.

Elena Vitasović

Fotografirala: Ivona , 8.r.

Fotografirala: Maja 8.r.

Fotografirala: Nikolina, 8.r.

Fotografirao: Patrik, 8. r.

Fotografirala: Rita, 8. r.