Posjet učenika kinu na projekciju filma Moja sestra mršavica i posjet izložbi Filantropija u Svetim Srcima

Autor: Maša Radovčić, 14. 10. 2016.

U srijedu 12. listopada učenici naše škole posjetili su kino Valli. Odgledali su projekciju filma Moja sestra mršavica, obiteljsku dramu švedske redateljice Sanne Lenken.

Ulazeći u adolescenciju Stella otkriva kako njezina starija sestra Katja skriva poremećaje u prehrani. Stellu ta činjenica jako muči, ali ništa ne govori roditeljima jer ju Katja ucjenjuje. Mlađa sestra ipak ne može izdržati sav taj teret pa otkriva istinu. Cijela je obitelj jako potresena i tek tada slijedi borba s podmuklom bolesti. Film završava u nadi da će hospitalizirana Katja ozdraviti. Kvalitetu film dokazuju i osvojene nagrade na festivalima u Berlinu, Göteborgu i Puli.

Učenici su u pratnji učitelja posjetili i izložbu pod nazivom Filantropija u Muzejsko -galerijskom prostoru Sveta Srca. Osnovni je cilj izložbe osvijestiti građane i djecu o važnosti filantropije i dobročinstva te ih potaknuti na isto u svojoj zajednici. Organizatori su Zaklada za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva u suradnji s Istarskom županijom. Izložba je ostavila snažan dojam na sve i potakla na pitanje: A što ti možeš učiniti?

U prilogu je i tekst natječaja za najbolji literarni rad o filantropiji.

« Ožujak 2024 »